Po co my kobiety kupujemy tyle ubrań? Jeśli jesteś ciekawa, to zapraszam do przeczytania dzisiejszego postu.

Dlaczego tak często robisz zakupy? Jedną z przyczyn może być fakt, że sprawia Ci to niesamowitą przyjemność i poprawia humor. Niestety czasami nie wygląda to tak przyjemnie jak nam się wydaje.

Pewnie wiele z nas ma niedomykające się szafy a i tak, jak potrzeba, to nie mamy co na siebie włożyć. Wiem. Ja też tak miałam. Wiele niedopasowanych ubrań, niewygodnych, złych rozmiarów, pogarszających wygląd sylwetki? Tak kiedyś można było opisać moją szafę. Pomimo wielu sztuk jednej części garderoby i tak chodziłam w kółko w tym samym, prałam i od nowa nosiłam, a reszta rzeczy leżała i czekała albo na lepszą okazję (super impreza, ale tylko kiedy już będę wyglądać jak wyidealizowana figura woskowa), albo na gorszy moment (chociażby na założenie do sprzątania okien!) Analogicznie, to samo tyczy się kosmetyków. Jak wypełzłam z tego zataczającego się koła?

Najważniejsze jest, aby uświadomić sobie fakt, że zakupy pomimo przyjemności mają przede wszystkim inny cel.

Kiedyś często chodziłam na zakupy bo było mi źle, miałam zły humor, ktoś mnie wkurzył, coś mi nie poszło w pracy, czy nie zaliczyłam egzaminu. Szłam do galerii, do sklepu czy na targ i kupowałam coś pod wpływem chwili, bo wydawało mi się nawet fajne. Nawet fajne? A czy to przypadkiem nie jest trochę zbyt mało? Oczywiście, że było, bo następnie ciuch ten założyłam może ze dwa razy, może nawet nie i zapomniany trafiał na dno szafy. Wiecie, o co mi chodzi?

Był również „tragiczny” okres przejściowy, kiedy zaczynałam sobie uświadamiać, że w tych sklepach nic nie ma! I w danym momencie, w całej galerii nie mogłam znaleźć nic, co byłoby ładne, dobre jakościowo, pasowało na mnie i było przystępne cenowo. I wychodziłam jeszcze bardziej zdołowana,  niż przed pójściem na zakupy (wręcz nawet załamana – bo strategia radzenia sobie z problemem, czyli smutkiem, którą sobie tak ładnie wypracowałam przestawała działać!)

Końcowym okresem była u mnie stabilizacja, czyli świadome zakupy. Teraz staram się kupować tylko i wyłącznie rzeczy bardzo dobrej jakości, dopasowane do mnie i wygodne – kiedyś nawet nie byłam świadoma, że takie ubrania istnieją i da się je kupić w zwykłych sieciówkach, czy też na targu. Stając przed szafą oczywiście dalej mam problem z tym, co na dzisiaj będzie „idealne”, ale uwierz mi, że wybór jest o niebo łatwiejszy, bo przynajmniej mam pewność, że większość moich rzeczy na mnie pasuje 🙂

IMGP5387

Podsumowując, nie ma nic złego w tym, że zakupy sprawiają nam przyjemność i poprawiają humor! Wystarczy tylko mieć na uwadze, że to właśnie przydatność rzeczy jest najważniejsza, a nie chwila zapomnienia.

 

 

Znajdziesz mnie również na
Facebook: https://www.facebook.com/Pathyelisia/
Instagram: https://www.instagram.com/pathyelisia/
Youtube: https://www.youtube.com/user/pathyelisia/