Switch Language

Jak zmienić swoje życie – od czego zacząć?

Jak zmienić swoje życie – od czego zacząć?

by Pathyelisia, 11 stycznia 2016

Wcześniejszy post (klik)  mówił o podejmowaniu prawdziwych decyzji, które faktycznie pozwolą Ci osiągnąć w życiu to, co sobie zamierzyłeś. Prawdziwe decyzje to takie, które postanawiasz bezwzględnie realizować. Łatwo jest mówić wiele o zmianach, dużo o nich myśleć, jednak musimy zdać sobie sprawę z faktu, że to jeszcze do niczego nie prowadzi, nie zmienia Twojego życia, nie wynosi Cię na szczyty, nie pozwala spełniać Twoich marzeń. Najważniejszą rzeczą, jaką sobie uświadomiłam, która kompletnie zmieniła mój tok myślenia to fakt, że SAMO SIĘ NIE ZROBI. Żyjąc w nieświadomości ciągle myślałam o marzeniach, tworzyłam plany, czasami zaczynałam działać, jednak rzadko kiedy udawało mi się zrealizować postanowienie do końca. Zawsze wierzyłam, że kiedyś to się zdarzy, tylko jeszcze nie w tym etapie mojego życia. Niestety, samo nic się nie stanie jeśli my nie przyłożymy do tego swojej ręki i nie włożymy trochę wysiłku. Zapytasz „a co w przypadku, gdy czasami komuś się poszczęści i dostaje coś od życia za darmo?” Według mnie szczęściem można nazwać okazje, jakie napotykamy w naszym życiu, jednakże czy wykorzystamy te okazje zależy tylko od nas!
Wyobraźmy sobie taką sytuację:

_MG_3408 (1)Dwaj mężczyźni idą ulicą, obaj przez przypadek potrącają ramieniem ładną kobietę i w wyniku tego wypadają jej z ręki jakieś kartki. Jeden z nich przeprasza i jak najszybciej ucieka z miejsca zdarzenia. Drugi natomiast podnosząc kartki nawiązuje miłą rozmowę i umawia się z tą kobietą na kawę.

Drugi mężczyzna podjął działanie, które doprowadziło go do małego sukcesu. Opanował najprawdopodobniej strach, który towarzyszy większości w nowej sytuacji i postanowił działać.

Kolejnym krokiem, dzięki którym łatwiej będzie nam coś zmienić jest podzielenie większego postanowienia czy też marzenia na małe kroki, które będziemy wykonywać regularnie.

  1. Po pierwsze, dzięki temu zdajemy sobie sprawę co jest nam potrzebne, co musimy zmienić, tworzymy realny plan według którego będziemy działać.
  2. Po drugie, w drobne polepszenia możemy uwierzyć, więc o wiele łatwiej będzie nam je osiągnąć. Próba zrealizowania dużego celu na raz jest mało prawdopodobna, co może nas od razu zniechęcić do działania.
  3. I po trzecie, jeśli będziesz sumiennie wykonywać te małe czynności, to po jakimś czasie zauważysz, że Twoje marzenie spełniło się jakby samo, bo przecież nie wymagało ono dużo wysiłku.

 

To niby takie banalne, jednak wiele ludzi nie uświadamia sobie faktu, że to właśnie działanie jest jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu.

A jak tam u Was, udaje Wam się realizować postanowienia noworoczne? :)

 

 

Znajdziesz mnie również na
Facebook: https://www.facebook.com/Pathyelisia/
Instagram: https://www.instagram.com/pathyelisia/

 

 

Kim jest Pathyelisia?

Z wykształcenia: psycholog.
Z zamiłowania: modelka i fotograf.
Lubię prostotę, optymistów i wyzwania.

SUBSCRIBE

Instagram

  • winter holiday christmasbreak christmas happynewyear2019 happynewyear celebrating joy fun friends
  • ootd winter december christmas friends weekend girl selfie outfit happynewyear
  • ootd winter december christmas friends weekend girl selfie outfit happynewyear
  • babyitscoldoutside december winter walk weekend happynewyear happynewyear2019 me girl polishgirl
zBLOGowani.pl
All rights reserved