Switch Language

Co tak naprawdę myśli Twoja kobieta?

Co tak naprawdę myśli Twoja kobieta?

by Pathyelisia, 20 kwietnia 2016

Mogłabym skierować ten post do kobiet i powtarzać to, co milion razy zostało już powiedziane (czyli konkretnie – kobiety – mówcie swoim mężczyznom dokładnie to, co macie na myśli), ale po co? Zamiast tego chciałabym skierować go do mężczyzn i powtórzyć to, co zostało powiedziane milion razy minus jeden. I ten jeden to jest właśnie ten post.

Wśród kobiet świadomość o tym, że jak Wam czegoś nie powiemy, to się o tym nie dowiecie zaczęła drastycznie wzrastać, coraz rzadziej kobiety mówią między wierszami, a coraz częściej wprost. Dyskutując z innymi osobami zauważyłam, że obecnie na prowadzenie wysunął się inny problem – że mężczyznom ucieka to, co mówią do nich ich kobiety.

Rozumiem doskonale skąd może takie coś wynikać, jest to bowiem pewna zależność, która zrodziła się już w dalekiej przeszłości. (Wiedząc, że ten post i tak przeczytają w większości kobiety, chciałabym coś wyjaśnić). Kobiety są z natury bardziej rozmowne i społeczne od mężczyzn. Wynika to stąd, że w przeszłości to my zajmowałyśmy się obozowiskami, bawiłyśmy dzieci, gotowałyśmy to, co mężczyźni upolują i generalnie cały czas przebywałyśmy w otoczeniu innych osób, czyli rozwinęłyśmy dobrze sferę społeczną.

W przeciwieństwie do nas mężczyźni nie lubią tyle gadać! Nie lubią rozwodzić się nad tym, jaki co ma kolor (dla nich dobry dzik to był martwy dzik; dla nas kobiet dobry dzik to był świeży dzik, co już mogło wiązać się z debatami nad jego kolorem, zapachem, konsystencją czy też ogólnym wyglądem). Podczas polowania u mężczyzn rozwinęły się zupełnie inne sfery. Wyobraźmy sobie na przykład, że jest polowanie na owego dzika czy innego jelenia, i wszyscy czają się w krzakach aż się owe zwierzę pojawi. No prawie wszyscy, ponieważ pojawia się pewien mężczyzna, który nigdy nie był na polowaniu i wychowywany był w gronie kobiet, robił dokładnie te same czynności co kobiety. Jest owe polowanie, przychodzi jeleń i nagle ten mężczyzna zaczyna się rozwodzić nad sierścią i próbuje z innymi nawiązać rozmowę. Co się dzieje? Oczywiście, że jeleń ucieka, chociaż to nie ten jeleń powinien zacząć uciekać.. Mężczyźni zostali nauczeni ciszy, wypowiadania słów tylko w potrzebnych momentach (np. że właśnie biegnie na nich inne plemię) oraz załatwiania spraw konkretnie i szybko.

Zrozumienie tej zależności jest kluczowe, jeśli kobiety i mężczyźni chcą ze sobą przetrwać. Jesteśmy inni i tyle.

Wracając do meritum sprawy często pewnie masz tak, że starasz się słuchać swojej kobiety, ale niestety po kilku minutach tej Paplaniny o niczym (oczywiście według Ciebie), po prostu odpadasz. To całkowicie normalne (tak, mówię to ja, kobieta)! Dla nas ta paplanina ma ogromne znaczenie ;) I to też jest normalne. Natomiast jak wyciągnąć to, co absolutnie powinieneś wiedzieć z tego całego bałaganu słów? Ciężka sprawa – albo musisz się nauczyć słuchać wybiórczo, albo ustalisz z kobietą pewne „zasady” rozmowy (np. Ty zgadzasz się bezdyskusyjnie słuchać, kiedy ona obieca, że to jest coś kluczowego dla Waszego życia), albo nie wiem co. Zaobserwowałam natomiast kilka momentów, kiedy kobiety przeważnie chętnie i szczerze mówią o tym co czują i warto tego wtedy wysłuchać (zależy oczywiście jeszcze czego konkretnego potrzebujesz się dowiedzieć):

 • Moment, w którym chcesz dowiedzieć się o jej zainteresowaniach, wyczaić gdzie zabrać ją na niespodziewaną wyprawę a ona będzie się z tego cieszyć, lub czy czegoś ostatnio potrzebuje aka jaki prezent kupić jej na urodziny. Najczęściej jest to moment, w którym jest między Wami dobrze a ona jest rozmarzona lub podekscytowana (i opowiada Ci, np. o jakiejś wyprawie gdzieś w las lub o nowej szmince :)
 • Moment, w którym próbujesz odgadnąć co ona tak naprawdę myśli o Waszym związku, czy też o Tobie. Drugim momentem, w którym kobieta mówi co myśli jest kłótnia – jest rozzłoszczona i puszczają jej hamulce – wtedy wprost powie, co jej nie leży, jakie sytuacje jej się kompletnie nie podobają. Jeśli faktycznie chciałbyś stworzyć z nią głębszą relację, to pomimo unoszenia się dumą i odpowiadania równie zgryźliwym komentarzem – wysłuchaj co mówi i postaraj się to zapamiętać, a w najlepszym przypadku, wdrożyć w życie.

Pathyelisia (1)

Kobiety są istotami bardziej społecznymi i wszystkie problemy rozwiązują raczej przez.. rozmowę! Dlatego one tak dużo mówią. Jak dla mnie kluczem w związku jest to, aby znać siebie nawzajem, najłatwiej jest wysłuchać drugą osobę i to zapamiętać. Dla kobiety ważne jest to, aby zawsze czuła się przy Tobie wyjątkowa – a jeśli zaskoczysz ją dokładnie tym, co ona sobie wymarzyła, to znaczy że znasz ją na wylot ;) Uwierz, że dla kobiety nie ma nic piękniejszego niż poczucie, że jest się dla tej jednej jedynej osoby wyjątkowym. Także mężczyźni, apleuję, nie musicie słuchać wszystkiego co mówimy, SŁUCHAJCIE TEGO, CO WAŻNE.

 

Znajdziesz mnie również na
Facebook: https://www.facebook.com/Pathyelisia/
Instagram: https://www.instagram.com/pathyelisia/
Youtube: https://www.youtube.com/user/pathyelisia/

 

 

 

 

 

 

9 Comments


  • Reply Cancel Reply
  • Kwiecień 20, 2016

  Faceci tacy są, gdyby słuchali tego co mówimy... No, ale im to trzeba jak przysłowiowej krowie na miedzy, to wtedy zrozumieją :)

  • Reply Cancel Reply
  • Kwiecień 20, 2016

  Jest w tym trochę prawdy. Jednak podstawą każdej relacji jest rozmowa, dialog. Mówienie otwarcie o swoich potrzebach. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, nigdy niczego się nie domyślą. Zatem oprócz słuchania, ważne jest także mówienie :)

  • Laura
   Reply Cancel Reply
  • Kwiecień 21, 2016

  Ale kobiety też nie mogą się poddawać;) Faceci też lubią rozmawiać, na swoje ulubione tematy. Ważne jest, że jeśli oni słuchają o naszych szminkach i potyczkach międzykobiecych, to my od czasu do czasu musimy posłuchać (nawet, jeśli nic z tego nie rozumiemy) o silnikach samochodowych, procesorach albo o lutowaniu kabli ;)

  • Wiadomo, wzajemność również jest bardzo ważna :)

 • Niestety często jest tak ,że facet zaczyna rozumieć kobietę jak dłużej z nią chodzi i faktycznie jest nią zainteresowany. Zapraszam http://natalie-forever.blogspot.com/2016/04/olejek-z-pestek-truskawek.html

  • Stokrotka
   Reply Cancel Reply
  • Kwiecień 21, 2016

  Czasem mam ochotę udusić mojego przyjaciela gdy mnie nie słucha. Słucham wszystkiego co do mnie mówi, nawet o motoryzacji, której nie znoszę. :D Liczę że pójdzie po rozum do głowy gdy podeślę mu Twój post :d

  • Haha rozumiem Cię doskonale :D I trzymam kciuki!

 • co do myślenia i słuchania to zawsze powinno być wzajemne:D czyli my mówimy i słuchamy ale takie same prawa są i dla drugiej strony:)

  • bianka
   Reply Cancel Reply
  • Maj 16, 2016

  Wyglądasz jak ta dziewczyna z 50 twarzy Greya. Może zagrasz w kolejnym odcinku? ;) pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Kim jest Pathyelisia?

Z wykształcenia: psycholog.
Z zamiłowania: modelka i fotograf.
Lubię prostotę, optymistów i wyzwania.

SUBSCRIBE

Instagram

 • selfie party january winter weekend afterwork fun relax face mehellip
 • girl meeting work outfit ootd me selfie longhair happy smilehellip
 • boatshow2018 boat beautiful classy weekend relax inlove inspiration instagirl funhellip
 • quotes quotesaboutlife instadaily winstonchurchill
zBLOGowani.pl
All rights reserved